Gyermek és Ifjúsági verseny Tiszakécskén - versenybeszámoló

2013. június 12.
Filyó Tamás
Filyó Tamás

2013 tavaszán tisztújító gyűlés volt a Tiszakécske és Környéke Sporthorgász Egyesületnél, ahol megválasztottak ifjúsági felelősnek. Idén is, mint minden évben, két versenyt terveztünk a gyerekeknek, az egyiket a nyári szünet kezdetére, a másikat pedig a vakáció végére. Kevés tapasztalatom van a horgászversenyek szervezésében, de a vezetőség többi tagjának már elég gyakorlata van, így nagyon sokat segítettek. Gondoltam egyet és elkezdtem támogatókat keresni, hiszen a szép kupák mellé kisebb ajándékokkal is kedveskedni akartunk a versenyen résztvevő gyerekek számára. Nagyon szeretem az SBS csalikat, ezért arra gondoltam írok egy e-mailt nekik és megkérdezem Őket, hátha támogatnák a versenyünket. Hamarosan válasz kaptam a megkeresésre és nagy örömmel fogadtam a hírt, hogy szívesen támogatják azokat a kezdeményezéseket, amelynek középpontjában a fiatal kis horgászok állnak.

A versenyre bárki nevezhetett, aki még nem töltötte be a 18. életévét. A szabály egyszerű volt, egy bot és rajta egy horog és a gyermeknek kell berántani. A szülő vagy segítő nyugodtan segédkezhetett a szákolásban és a fárasztásban is. Előzetes telefonos jelentkezéssel lehetett nevezni a versenyre június 6-ig. A verseny előtti napon egyeztettük, hogy hány főre is kell számítanunk. 60 fő jelentkezett, ami nem is olyan rossz, gondoltuk. Ennek megfelelően lett kialakítva a versenypálya, a helyek kimérése, majd a fűnyírás és nádvágás következett.

Elérkezett a nagy nap, nagyon izgatott voltam, hogy tényleg eljön-e mindenki, és bíztam benne, hogy az időjárás is kegyes lesz hozzánk. Reggel 7 órától volt gyülekező 8 óráig, jöttek sorban a gyerekek, akik a regisztrációt követően a vendégeink voltak egy kis reggelire, üdítőre.

8 óra előtt pár perccel 71 versenyzésre váró gyermeket számoltunk, szép kis csapat jött össze. 8 órakor Stinner Ferenc, az egyesületünk elnöke nyitotta meg a versenyt, majd én is mondtam pár szót. Ezután következett a sorsolás, a helyek elfoglalása, majd 9 órakor elkezdődött a verseny, ami 12 óráig tartott. Minden gyerek lázas pakolásba, szerelékkészítésbe kezdett, majd a rajtot követően beindultak a fogások, a zsákmány nagy részét a tenyeres kárászok alkották.

12 órakor lefújtuk a versenyt, következhetett a mérlegelés. Sajnos voltak olyanok is, akik nem fogtak halat, de elmondható, hogy a többségnek sikerült halat zsákmányolnia.

1. Vincze Dániel 1490gr
2. Mintál Amina 1420gr